sienų kėlimas

Pagaliau ilgai lauktas pavasaris ir  aš judu toliau. Kadangi gyvename super valstybėje, o žiemą sužinojau tokį įstatymo pakeitimą kad visi namai, įskaitant ir kurių bendras plotas neviršija 80 m.kv turi atitikti energetinio sertifikato A klasę ir jiems turi būti rengiamas projektas, daug pykau, kodėl aš gimiau ne tarkim Kalifornijoje, bet aistroms nurimus, surašiau oficialų raštą statybos inspekcijai, ir gavau atsakymą, kad galiu statytis toliau pagal 2016 m reikalavimus.

Blokelių pasirinkimas kaip ir visiems yra nemažas galvos skausmas. Rinktis laiko turėjau visą žiemą, ir apsvarstęs visus pliusus ir minusus išsirinkau:

1

Gal kažkam ir nepatiks mano pasirinkimas, bet aš taip nusprendžiau.

Keios priežastys:

 • Toliau tęsiu tradiciją jokio samdyto darbo, darysiu pats. Su jais dirbti lengva, lengvai pjaustomi, lygūs.
 • Šiluminis laidumas vienas geriausių
 • pamatą dariausi pats, nežinau ar viskas ten su juo gerai. Nenoriu sunkios sienos (tarkim arko ar siliblokas)
 • kad jau nusprendžiau dėti dujų silikatą, renkuosi ytong, nes turiu gyvą pavyzdį. Kaimynystėje stovi du panašaus dydžio namai. Vienas iš Ytong blokelių, kitas iš Lietuviškų( pavadinimo neminėsiu). Palijus lietui lietuviški apie mėnesį stovi kol jie vėl tampa balti, Ytong tai trunka apie savaitę. Drėgmės išgaravimas tikrai spartesnis, ir patikėkit, tai ne mano išmyslas o gyvas pavyzdys.

Blokelius pirkau Vilniuje, Blokelų centre. Jie man pasiūlė pačią geriausią kaina, o ir pristatymas iki 3 dienų. Atvyko suderintu laiku, minučių tikslumu. Tikrai rimta firma. atvežė transportas kuris ir pats išsikrauna. Išdėliojo būsimo namo viduje.

Su nekantrumu laukiau kada galėsiu pradėti. Šio darbo neesu daręs prieš tai, bet daug ko nemokėjęs, pasidomi kaip, apsišarvuoji kantrybe, imi ir padarai.

Pamatas stovėjo per žiemą, uždengtas tik ruberoidu, kurį sunaudojau tarp pamato ir blokelių. Laboratorijoje netyriau, bet vizualiai pamatas prastovėjo puikiai. Nei trukimo, nei nutrupėjimo.

Pirmai eilei naudojau betono pagrindo skiedinį, žodžiu trys kastuvai žvyro, vienas cemento.  Su šia eile reikėjo pažaisti. Nivelyru nuėmus kampus, jų nesutapimas gavosi apie 2 cm, tad pirmą blokelį padėjau ant aukščiausios vietos. Nuo jo su tuo pačiu nivelyru sudėjau ir kitus blokelius, tame pačiame aukštyje. Kitas eiles klijavau ytong klijais.

Tikėjausi greitesnio darbo, bet dirbdamas vienas nelabai kur nuskubėsi, dedant kiekvienas blokelis apčiupinėtas, sau leidžiu iki 3 m.m paklaidą. Per savaitę (vakarais nuo 18 val) padarau vieną eilę per perimetrą.

Be šių įrankių geriau darbo nepradėti.

17 komentarų “sienų kėlimas

  • Skaityk ką rašau. Taip, jie įgeria vienodai, tačiau iš vienų vanduo pasišalina ilgiau, iš kitų greičiau, ir čia ne mano išmyslai, o kaip sakiau gyvas pavyzdys kurį matau kasdien.

   Patinka

  • Jei taip butu, tai tokiu variantu nerasynetu. Kiekviena firma turi savo recepta, aisku koks 70% ar kiek ten buna vienadas pas visus, o kas ten like, tai jau ju pliusai ar minusai buna.

   Patinka

 1. Butinai nusigruntuok sienas, kai baigsi muryti. Kaimynas darysis is tokiu paciu blokeliu, as taip pat. Manau gerus issirinkai 🙂 Taip pat neuzmirsk armuoti ties langais, nzn ar reikia armuoti kas kelinta eile (reikes pasitikrinti).

  Patinka

 2. O koks namo perimetras? 😉 kazkaip atrodo ilgai ciupinejies prie tu blokeliui 😉 uzsimaisai puskibiri koses, jei turi dar ta ytongini kausiuka klijams, pasikeli kampus ir perimetra per vakara (na max 2 vakarai) praktiskai imanoma padaryti. As ir pirma karta murijau tokius tad kalbu is patirties 😉

  Patinka

  • Ne visų tempai vienodi. Aš jei gerai atsimenu savo pirmą eilę ~40 metrų per porą nepilnų darbo dienų padariau. Pirmas mūrijimas gyvenime buvo. Po to su klijais tai jau eina kaip reikiant 😀

   Patinka

  • Na mes pirma eile 50m su tevuku per viena diena padarem ant cementinio skiedinio 😉 paskui didziaja dali vienas vakarais su klinais varydavau. 😉 tad tempai nera mazi… 😉 tepant su sukom ar tuo kauseliu nera kur paklysti. Tepi, dedi, pamusi su plaktuku ir tolyn 😉

   Patinka

   • Nu nepasakyčiau, kad čia jau taip lėtai. Žinau, kaip vyksta darbas po darbo ir kaip vyksta savaitgaliais. Ką padarai per visą savaitę po darbo, tiek pat padarai per pusdienį šeštadienio. Atsimenu, būdavo ir taip, kad vakare dirbant, nuo virvės pradeda kristi šešėlis. Apsidairai – kas čia šviečia? Ogi mėnulis :).
    Daugelis, kurie praėję šią statybų fazę sako, kad daugiau nenorėtų to pakartoti ir galbūt to net nebedarytų. Aš tai daryčiau, visai smagu buvo statyt savo namą 🙂

    Patinka

 3. > sau leidžiu iki 3 m.m paklaidą.
  Mūrydamas dujų silikatą sau leidau 1mm paklaidą (perfekcionistas..), gavosi 2mm – pakenčiama. O 3mm tai jau kreivoka. Tinkas bus storas, daugiau vargo. Geriau daryt tiesiau – juk nesunku.
  Prie privalomų įrankių ir guminį plaktuką prirašyčiau 😉
  http://1.bp.blogspot.com/-GiRJ7f0bPPw/VDhPRcsBNQI/AAAAAAAAAXQ/M0RoND3Q7jU/s1600/DSC01062_.jpg

  >Per savaitę (vakarais nuo 18 val) padarau vieną eilę per perimetrą.
  Panašus tempas. Aš 2.5m/val greičiu ėjau dėdamas 60×50 cm blokus, 20cm aukščio. Daugiau laiko pasiruošimo laikai truko nei mūrijimas – tas tik tepi ir dedi.
  Nieko nerašei apie armavimą. Juk lyg privalomas net Ytong blokams.
  Be to, tarpų tarp blokelių neužpurški? Nereikalaujama? Be reikalo… Šiluma per tas skyles eina.

  O blokelius rinktis pagal laidumą vandeniu tai – (patylėsiu:)… Rašiau apie tai:
  http://a-namas.blogspot.lt/2017/05/is-kokiu-blokeliu-statyti-atsakymas.html
  – tai tas pats kas rinktis pagal blokelių pralaidumą šviesai ar orui… Blokeliai apšvietimo ir ventiliacijos funkcijos neatlieka. O sienų apsaugą nuo lietaus atlieka stogas ir tinkas.

  Patinka

 4. Mano statomas namas taip pat nedidelis – 90 kvadratu. Viska darau pats tiek planuoju tiek statau. Siemet jau planuoju pridavinet, nors dar ganetinai daug liko nepadaryta: nei grindu nei gipso sienu dar nesusidejau. Turbut nusimato darbinga vasara. Ir dar pamacius Jusu 3D modeliavimo darbus ir pats uzsianiau taip susiprojektuoti.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s