Juodgrindės

Pats ilgiausiai užtrukęs darbas per visą statybų procesą tai būtent juodgrindžių įsirengimas ir skubu paaiškinti kodėl. Prioritetai statybų eigoje buvo išorė (sienos stogas šiltinimas), o kai neleidžia orai, arba kai norisi  “pakeisti aplinką“ einu į vidų daryti  grindų. Tad šiame įraše bus aprašyta kelių metų įvykiai.

Ar verta daryti juodgirndes. Aš supratau kad taip jau tada, kai pradėjau iš namo išvežioti grunto perteklių. Nukasti visose patalpose gruntą, išlyginti, ir po trambavimo gauti norimą rezultatą, ne mano jėgoms, o dar kai pamačiau graužikų migravimą palei vidines namo sienas…

Viską pradėjau nuo nulinės kanalizacijos išvedžiojimo. Esmė kaip ir visur. 1 m. 2cm nuolydis, jokių stačių kampų, o kur to nepavyksta išvengti dėjau du perėjimus po 45°. Ar buvo verta perausti kiaurai per visą namą vien dėl to, kad katilinėje įrengti trapą nežinojau, bet dabar to nesigailiu, nes palei katilinės sienas bus galime kelt vamzdžius į viršų ventiliacijai ir jie niekam nemaišys. Galiu prisiekti kad viso šio reikalo turėjau ir foto, bet kažkur nuskendo tuose terabaituose kitų foto – neberandu.

paklojus vamzdžius ėmiausi grunto lyginimo. Kaip tą atlikau daug nepasakosiu, tiesiog kelios foto:

Šie darbai vyko 2018 m. Nebuvo nei langų, nei durų, nei normalaus apšvietimo o buvo gūdus ruduo.  Tamsa, vėjas, kastuvas..žodžiu romantika…

2019 prieš paleidžiant į vidų volą reikėjo baigti vonios kambario kanalizaciją.

Lieti pirmą sluoksnį grindų buvau pasiryžęs pats, tam tikslui net betonmaišę įsigijau, bet ji taip ir liko nepanaudota. Nedidelė čia prabanga pasamdyti žmones, kurį tą darbą padarys kokybiškiau ir greičiau. Tai pirmas samdomas darbas. Man tik reikėjo sutrombuoti ir patiesti plėvelę.  Dėl plėvelės būtinumo prieš pilant pilną sluoksnį nebuvau labai tikras, bet statybininkai taip liepė. Na matyt žino.  Didelė kliūtis statybų metu ta, kad iki šiol neturiu vandens, o jo reikėjo daug, tiek trombuojant tiek liejant. Žodziu takelį iki netoliese esančio upelio pramyniau.

Su meistrais problemų nebuvo. Pražystamas davė kontaktus, pažadėjo kad atvyks savaitgalį, o man tuo to dar tik geriau.Kaip ir tikėjausi  po mano lyginimo, keletas cm pabėgo, bet pilant pirmą grindų sluoksnį tai buvo išspręsta. Viskas truko apie  pora val. bet to proceso nei mačiau nei įamžinau, nes su priekaba laksčiau, ir vandenį vežiojau. Darbu likau patenkintas, atliko greitai ir mano akimis žiūrint kokybiškai.

Advertisement

8 komentarai “Juodgrindės

  1. Palaidoti pinigai pilna tą žodzio prasme. Suprantu, kad tas smėlis atsibodo ir norisi greičiau kieto pagrindo, bet pliusų tame nematau nei vieno, nu nebent, kad polistireną sudėti bus patogiau.

    Patinka

  2. Kiek cm gavosi juodgrindės? Aš kiek ieškau info apie jų naudą, dėl tų graužikų ir visad atsimusu į tapatį posakį: “Čia paranoja, nereikalingos juodgrindės“. Taip ir neturiu konkrečios nuomonės ar reikia jų ar ne. 🙂 Kokie +- įkainiai?

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s